اعلام زمان آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد نیمسال دوم تحصیلی 98 - 99
نوشته شده توسط : sevda

بخشنامه برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد در نیمسال دوم تحصیلی 98 - 99 و برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه در دوره فاصله گذاری اجتماعی ابلاغ شد .

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه « امور اداری و آموزشی دانشگاه در دوره فاصله گذاری اجتماعی » را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها و واحدهای ویژه ابلاغ کرد .

دکتر طهرانچی در این بخشنامه تأکید کرده است : با توجه به شیوع ویروس کرونا و مخاطرات متعاقب آن و اهمیت حفظ سلامتی اعضای هیئت‌ علمی و کارکنان و دانشجویان عزیز و با توجه به لزوم دایر بودن فعالیت‌ های آموزشی ، پژوهشی و اداری در سال جهش تولید و پرهیز از تعطیلی فعالیت‌ ها و ضمن تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تابع تصمیمات متخذه از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا است ، موارد ذیل جهت اجرا به تمامی واحدها ابلاغ می‌ شود .

۱-عدم حضور در محیط‌ های کاری به معنای تعطیلی فعالیت‌ ها نیست . کلیه همکاران به صورت حضور چرخشی ، دورکاری، ارائه خدمات بر بستر سامانه‌های مجازی و مواردی که از سوی دانشگاه ابلاغ می شود، به انجام خدمت در ساعات اداری خواهند پرداخت. بدیهی است حضور در محل کار تابع ابلاغیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود .

۲- تمامی واحدهای دانشگاهی آمادگی لازم برای ارائه فعالیت‌ های آموزشی خود تا پایان نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ ارتقاء و تثبیت نمایند تا در صورت ادامه روند عدم برگزاری کلاس‌ های حضوری از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، کلاس‌ های درسی نظری به صورت مجازی برقرار و نیم سال تحصیلی فعلی بدون هیچ‌ گونه افت کیفی و با موفقیت پایان یابد . برای ارائه دروس عملی ، آزمایشگاهی و کارگاهی با توجه به در پیش بودن تابستان تدابیر لازم در موعد مناسب اتخاذ خواهد شد .

۳- حضور اعضای هیئت‌ علمی غیر اجرایی از تاریخ ۹۹/۱/۲۳ تا زمان اجازه حضور کامل از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، غیرضروری بوده و در مورد اعضای هیئت‌علمی اجرایی، حضور براساس ضرورت و با مدیریت رؤسای واحدهای دانشگاهی صورت می‌ پذیرد .

۴- انجام وظیفه همکاران عضو غیر هیئت‌ علمی واحدهای دانشگاهی از تاریخ ۹۹/۱/۲۳ نیز با حداقل حضور ، از طریق انجام دورکاری و بر پایه حداکثر یک سوم حضور و به صورت چرخشی تا زمان عدم تمدید تعطیلی دانشگاه‌ ها از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا با نظر رؤسای واحدهای دانشگاهی است .

۵- همکاران شاغل در بخش‌ ها و قسمت‌ های مرتبط با حوزه علوم پزشکی و کادر بهداشتی و درمانی دانشگاه آزاد اسلامی ، از شرایط بند فوق مستثنی بوده و تابع تصمیمات ابلاغی معاونت علوم پزشکی دانشگاه هستند .

۶- همکاران آموزشکده‌ ها و مدارس سما ، تابع بخشنامه‌ های دانشگاه ، مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و مقررات و تصمیمات وزارت آموزش و پرورش که از طریق معاونت آموزش‌ های عمومی و مهارتی ابلاغ می‌ شود ، خواهند بود .

۷- طبق تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا ، سازمان مرکزی تا پایان روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۱/۲۰ تعطیل است و حضور همکاران ستادی از روز شنبه مورخ ۹۹/۱/۲۳ نیز بر پایه یک سوم حضور گردشی و استفاده حداکثری از دورکاری همه همکاران و با مدیریت معاونت‌ ها و مراکز ستادی خواهد بود .

۸- به منظور جبران زحمات همکارانی که در طی مدت تعطیلی دانشگاه‌ ها ، در چارچوب فعال‌ سازی آموزش‌ های مجازی و یا پشتیبانی خدمات مقابله با کرونا با دانشگاه همکاری داشته‌ اند ، پرداخت فوق‌ العاده اضافه‌ کار به نسبت میزان حضور اعم از فیزیکی و یا دورکاری با نظر رؤسای دانشگاهی استان بلامانع خواهد بود .

۹- عدم حضور همکاران غیرهیئت‌ علمی تا زمان تعطیلی دانشگاه‌ها که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام می‌شود، موجه تلقی می‌شود.

۱۰- در طی دوره تعطیلی دانشگاه‌ ها ، ساعات کاری در حالت حضور فیزیکی تا ساعت ۱۳/۳۰ و در حالت دورکاری مطابق روال عادی تعیین می‌شود.

۱۱- با توجه به بخشنامه‌ های ابلاغی و به منظور ایجاد وحدت رویه ، کلیه کلاس ها از روز شنبه مورخ ۹۹/۱/۱۶ باید به صورت برخط برگزار شود .

۱۲- با توجه به تقویم آموزشی ابلاغی نیمسال دوم تحصیلی۹۹-۹۸ و با عنایت به زمان شروع بحران ناشی از ویروس کرونا، امور ثبت نام تکمیلی دانشجویان برای نیمسال دوم تا تاریخ ۹۹/۲/۱ نهایی شد و پس از آن مورد قبول نیست.

۱۳- آزمون جامع در نیمه دوم تابستان ۹۹ برگزار خواهد شد که زمان دقیق آن پس از عبور از شرایط بحرانی فعلی ، متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

۱۴- مرکز فناوری دانشگاه با همکاری معاونت‌ های موضوعی، اقدام لازم را درخصوص امور مربوط به کمیسیون موارد خاص از طریق سامانه به عمل می‌آورند.

۱۵- در شرایط کنونی، زمان امتحانات مطابق تقویم آموزشی ابلاغی خواهد بود و در صورت هر گونه تغییر ، مراتب از سوی سازمان مرکزی دانشگاه اعلام می‌ شود . تمامی امتحانات طبق روال گذشته به صورت حضوری خواهد بود .

۱۶- برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله‌ های دکتری در شرایط فعلی با توجه به ملاحظات و دستورالعمل‌ های فاصله گذاری اجتماعی تا پایان فروردین ابلاغ خواهد شد .

منبع : اعلام زمان آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد نیمسال دوم تحصیلی 98 - 99

:: بازدید از این مطلب : 742
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 16 فروردين 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: