ثبت نام و رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قوچان 99 - 1400
نوشته شده توسط : sevda

ثبت نام رشته های بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در سال ۹۹ برای مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در دو نوبت مهر و بهمن ماه به صورت اینترنتی برگزار می شود . لینک ثبت نام و رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قوچان 99 - 1400 به صورت همزمان در سایت دانشگاه آزاد فعال می شود .
دانشگاه آزاد در سال ۹۹ در 4 مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در دو نوبت نیمسال اول تحصیلی یعنی ورودی مهر و نیمسال دوم تحصیلی یعنی ورودی ترم بهمن ماه بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان ( معدل مقطع قبلی ) و بدون برگزاری آزمون ورودی دانشجو جذب می کند . همزمان با شروع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 دفترچه ثبت نام به صورت مجزا برای هر مقطع به صورت اینترنتی در سایت دانشگاه آزاد منتشر می شود و علاقه مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد قوچان می توانند لیست رشته های ارائه شده را در این دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد جستجو نمایند . در ادامه این مقاله نکات مربوط به ثبت نام و رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قوچان 99 را در ارائه داده ایم .

 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 - 1400

یکی از مراحل مهم پس از دریافت ، مطالعه دقیق و بررسی قسمت های مختلف آن از جمله شرایط و ضوابط مندرج در آن است . شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۹ شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی است که شرایط عمومی برای تمامی مقاطع یکسان می باشد و اما مهم ترین شرایط اختصاصی در هر مقطع را می توان مدارک مورد پذیرش عنوان کرد . در  ادامه مهم ترین شرایط عمومی و اختصاصی را در چند بند عنوان کرده ایم :

 • شرایط عمومی :
 1. دین : اسلام و یا یکی از ادیان پذیرفته شده در قانون 
 2. تبعیت از قوانی نظام جمهوری اسلامی ایران
 3. عدم سو پیشینه به فساد اخلاقی
 4. عدم اعتیاد به مواد مخدر
 5. داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 6. پذیرفتن کلیه مقررات دانشگاه 
 7. ممنوعیت نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در پذیرش بدون کنکور
 8. پرداخت شهریه دانشگاه آزاد  بر اساس مصوب سالانه

 

 • شرایط اختصاصی :
 1. ارائه مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم ، مدرک دیپلم سه ساله نظام قدیم + مدرک پیش دانشگاهی ، دیپلم سه ساله نظام جدید ، مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) به جای مدرک پیش دانشگاهی ( مربوط به مقطع کارشناسی پیوسته )
 2. ارائه مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) پیوسته یا ناپیوسته با معدل بالا 12 ( مربوط به مقطع کارشناسی ناپیوسته )
 3. گذراندن 20 واحد جبرانی برای داوطلبان با مدرک کاردانی پیوسته ( مربوط به مقطع کارشناسی ناپیوسته )
 4. کسب معدل بالای 12 جهت اخذ مدرک کارشناسی ( مربوط به مقطع کارشناسی ناپیوسته )
 5. ارائه مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا یک مدرک دیپلم سه ساله نظام جدید رشته های نظری ، فنی و حرفه ای و کار و دانش ( مربوط به مقطع کاردانی پیوسته )
 6. الزام گذراندن حداکثر 12 واحد جبرانی برای دیپلمه های نظری که رشته ای غیر متجانس با مدرک تحصیلی ( مربوط به مقطع کاردانی پیوسته )
 7. انتخاب رشته دیپلمه های کار و دانش ، فنی و حرفه ای و هنرستان در رشته های متناسب با مدرک تحصیلی ( مربوط به مقطع کاردانی پیوسته )
 8. داشتن مدرک دیپلم و گواهی پیش دانشگاهی ( مربوط به مقطع کاردانی ناپیوسته )
 9. فارغ التحصیلان کاردانی علوم پزشکی مجاز به ثبت نام در مقاطع بالاتر هستند ( مربوط به مقطع کاردانی ناپیوسته )

 

حتما بخوانید:

 

 

 

 

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد قوچان 99 - 1400

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قوچان در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود و داوطلبانی که در موفق به پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد شدند اکنون می توانند با توجه به آخرین مدرک خود رشته و یا رشته محل های مورد علاقه خود را پیدا کنند . رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قوچان ۹۹ در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به شرح زیر است :

 

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد قوچان 99 - 1400
 زبان و ادبیات انگلیسی
مترجمی زبان انگلیسی
 زبان فرانسه - مترجمی
 جامعه شناسی
 مردم شناسی
 برنامه ریزى اجتماعی و تعاون
 علوم تربیتی
 روانشناسی
 علوم ورزشی
 مشاوره
 شیمی كاربردى
 شیمی محض
 مهندسی پزشكی
 مهندسی شیمی
 مهندسی نفت
 مهندسی صنایع
 مهندسی كامپیوتر
 مهندسی صنایع غذایی
 علوم و مهندسی صنایع غذایی
مترجمی زبان انگلیسی ( پاره وقت )
 روانشناسی ( پاره وقت )
 شیمی كاربردى ( پاره وقت )
 مهندسی شیمی ( پاره وقت )
 مهندسی كامپیوتر ( پاره وقت )
 علوم و مهندسی صنایع غذایی ( پاره وقت )

 

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد قوچان 99 - 1400
 آموزش  زبان  انگلیسی
 آموزش و پرورش ابتدایی
 آموزش علوم تجربی
 مهندسی نرم افزار كامپیوتر
 مهندسی فناورى صنایع شیمیایی
 مهندسی فناورى مكانیک خودرو
 مهندسی فناورى مكانیک - ماشین افزار
 مهندسی كشاورزى - علوم  و صنایع  غذایی

 

در زمان نگارش این مقاله دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد 99 هنوز منتشر نشده است و لیست رشته های ارائه شده مطابق دفترچه سال 98 است .

 

بیشتر بخوانید:

 

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد قوچان 99 - 1400

مراحل ثبت نام کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد و کارشناسی دانشگاه آزاد قوچان به جز آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده داوطلب ، همانند هم است با این حساب داوطلبانی که موفق به ثبت اطلاعات و شده اند می توانند در این مقطع انتخاب رشته نمایند . رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قوچان ۹۹ در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته به شرح زیر است :

 

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد قوچان 99 - 1400
 مكانیک خودرو- مكانیک خودرو

 

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد قوچان 99 - 1400
  كاردانی آموزش و پرورش ابتدایی
  تربیت معلم آموزش علوم تجربی
  نرم افزار كامپیوتر
 تكنولوژى موادغذایی

 

در زمان نگارش این مقاله دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد 99 هنوز منتشر نشده است و لیست رشته های ارائه شده مطابق دفترچه سال 98 است .

 

بیشتر بخوانید:

 

 

 

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد قوچان 99 - 1400

همان طور که اشاره شد 99 در دو نوبت مهر و بهمن برگزار می شود که پس از ساماندهی رشته های بدون آزمون و اجرایی شدن طرح ثبت نام هماهنگ دانشگاه های بدون آزمون ، دانشگاه آزاد قوچان نیز همزمان با سایر دانشگاه های بدون کنکور ثبت نام خود را آغاز می کند .

اگر الگوی زمان ثبت نام مشابه سال 98 طراحی شود انتظار داریم لینک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۹ برای ورودی مهر حدودا از اواخر اسفند ( دهه سوم اسفند ) به مدت 6 ماه و برای ورودی بهمن ماه حدودا از دهه سوم آبان ماه فعال شود . نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد 99 در هر دو نوبت به صورت اینترنتی و از طریق انجام خواهد شد . برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 عضو کانال تلگرام بدون کنکور هیوا باشید .

 

مشاوره بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

داوطلبانی که موفق به یافتن رشته مورد علاقه خود در دانشگاه آزاد قوچان نشدند می توانند در سایر دانشگاه های آزاد و یا سایر دانشگاه هایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در شهر قوچان دارند ، رشته مورد علاقه خود را بیابند . شما می توانید در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99 ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99 .

خوب است بداند شهریه رشته های بدون کنکور و با کنکور دانشگاه های شهریه پرداز یکسان می باشد و می توانید برای محاسبه و تخمین میزان شهریه ، مقاله شهریه دانشگاه آزاد را می توانید مطالعه کنید .

نکته دیگر اینکه نوع پذیرش داوطلبان " بدون کنکور " در مدرک فارغ التحصیلی درج نمی شود . دقت نمایید از آنجایی که طبق قوانین دانشگاه آزاد به دلیل اینکه داوطلب می تواند محل تحصیل خود را آزادانه و با در نظر گرفتن شرایط خود انتخاب نماید ، امکان نقل و انتقال و مهمانی در رشته های بدون آزمون ممکن نیست . از این رو حساسیت انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد بالا می باشد و حتما پیش از انتخاب رشته از امکانات رفاهی ، مسیر و هزینه رفت و آمد دانشگاه مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید .

در انتخاب رشته حتما مواردی چون علاقه ، مسافت ، هزینه ، بازار کار و میزان شهریه را مد نظر قرار داده و بر اساس این موارد فرم انتخاب رشته خود را تکمیل نمایید . در صورت احساس نیاز و راهنمایی می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا از طریق تماس تلفنی کمک بگیرید .

توصیه می شود در حفظ و نگهداری اطلاعات ثبت نامی خود کوشا باشید تا در زمان در صورت نیاز از آن استفاده نمایید . پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 سعی نمایید در زمان مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید . در صورتی که از قبولی خود رضایت ندارید می توانید در ثبت نام دوره بعد شرکت کنید .

 

در ادامه بخوانید:

 

اگر پس از مطالعه مقاله ثبت نام و رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قوچان ، سوالی در این زمینه دارید جواب آن را از طریق مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا جویا شوید . همچنین خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا پل ارتباطی مشاوران تحصیلی هیوا با شماست .

 سوالات متداول

 

1- ✔️ کدام رشته های دانشگاه آزاد قوچان بدون آزمون ارائه می شود ؟

✔️ این دانشگاه در رشته های مختلف گروه های آموزشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، فنی و ... به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد ، که لیست کامل رشته های بدون آزمون ارائه شده این دانشگاه در مقاله ارائه شده است .2- ✔️ دانشگاه آزاد قوچان در چه مقاطعی بدون آزمون دانشجو می پذیرد ؟

✔️ همانطور که در این مقاله اشاره شده است ، این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد .3- ✔️ پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد قوچان چه زمانی انجام می شود ؟

✔️ همانطور که در مقاله اشاره شده است این دانشگاه سالیانه دو بار برای ورودی مهر و بهمن دانشجو می پذیرد که لیست رشته های ارائه شده این دانشگاه در مقاله ارائه شده است .

منبع : ثبت نام و رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قوچان 99 - 1400

:: بازدید از این مطلب : 37
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 9 مرداد 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: