کد نظام وظیفه کنکور ۱۴۰۰
نوشته شده توسط : sevda

داوطلبان مرد برای ثبت نام در کنکور 1400 باید وضعیت نظام وظیفه خود را به وسیله کد 1 تا 12 با توجه به شرایط تعریف شده برای هر کد تعیین کنند . کد های نظام وظیفه در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری قید شده و متقاضیان لازم است کد مربوطه را در بند 45 فرم اینترنتی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ وارد کنند .داوطلبان کنکور سراسری 1400 قبل از شرکت در این آزمون می بایست تمامی شرایط لازم را از طریق دفترچه ثبت نام مطالعه کرده و در صورت دارا بودن همه آن ها نسبت به ثبت نام اقدام کنند . 

یکی از مهم ترین شرایط اختصاصی ثبت نام داوطلبان مرد در کنکور ۱۴۰۰، مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه است . متقاضیان آقا که قصد شرکت در این آزمون را دارند باید قبل از هر چیزی از نظر نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند تا بتوانند برای تحصیل و شرکت در کنکور اقدام کنند .

سازمان سنجش در فرم ثبت نام کنکور از داوطلبان مرد می خواهد تا وضعیت نظام وظیفه خود را از طریق لیست کد نظام وظیفه مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مشخص نمایند . با توجه به اهمیت کد نظام وظیفه برای ثبت نام کنکور سراسری 1400 برای داوطلبان ذکور در ادامه لیست کد نظام وظیفه برای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ ارائه شده است .

 

کد نظام وظیفه کنکور سراسری ۱۴۰۰

در زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ تمامی داوطلبان آقا باید در فرم ثبت نامی خود وضعیت نظام وظیفه خود را از طریق کد نظام وظیفه به سازمان سنجش اعلام نمایند . توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام در وارد کردن کد عدد نظام وظیفه خود دقت نمایید چرا که در صورت عدم تطابق اطلاعات ثبتی شما با واقعیت ، حتی در صورت قبولی در دانشگاه ، از ثبت نام شما جلوگیری به عمل خواهد آمد . 

براساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ، کد نظام وظیفه داوطلبان « مرد » برای ثبت نام و شرکت در کنکور 1400 ، به شرح زیر است و متقاضیان لازم است بر اساس شرایط خود کد مربوطه را تعیین و در بند 45 فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند .

 

لیست کد های نظام وظیفه برای ثبت نام کنکور سراسری 1400
کد 1 داشتن کارت پایان خدمت هوشمند
کد 2 داشتن کارت معافیت از خدمت دائم هوشمند ( معافیت به علت کفالت ، پزشکی ، ایثارگران و موارد خاص )
کد 3 مشمولان دارای برگ معافيت موقت هولوگرام دار بدون غيبت ( پزشكی ، كفالت و ساير... ) در مدت اعتبار آن .
کد 4 افراد متولد سال 1354 و قبل از آن . این افراد باید پس از اینکه قبولی آنها مشخص شد ، موظف هستند کارت معافیت دائم هوشمند خود را در زمان ثبت نام  دانشگاه ارائه کنند . این افراد مشمول معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری قرار می گیرند .
کد 5 این کد مخصوص دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه یا پیش دانشگاهی می باشد که به صورت حضوری و پیوسته مشغول به تحصیل بوده اند و تا 1400/6/31 در سنوات مجاز تحصیلی یعنی حداکثر 20 سالگی تمام فارغ تحصیلی می شوند .
کد 6 این کد مخصوص فارغ التحصیلان نظام جدید 6 - 3 - 3 یا دارای مدرک پیش دانشگاهی می باشد . این افراد باید حداکثر تا 20 سالگی به صورت پیوسته و حضوری و بدون غیبت تحصیل خود را به پایان رسانده باشند .
تبصره: دانش آموزانی كه دوره متوسطه را (سال اول متوسطه ) را از مهر 91 آغاز كرده باشند ، سقف مجاز سنوات تحصيلی آنان حداكثر تا پايان 20 سالگی خواهد بود .
کد 7 این کد مخصوص آن دسته از دانش آموزانی است که قبل از سن مشمولیت ( یعنی قبل از سن 18 سالگی ) به شرط اینکه غیبت نداشته باشند ، موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید شده باشند .
کد 8 این کد مخصوص سربازان درحال خدمت یا کارکنان وظیفه که بدون غیبت اولیه مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید حضوری و پیوسته کسب کرده اند ، می باشد . شرط پذیرش این افراد پذیرفته شدن در مقطع کارشناسی و بالاتر می باشد .
کد 9 این کد به آن دسته از کارکنان وظیفه ای تعلق می گیرد که خدمت دوره ضرورت آن ها تا تاریخ 1400/6/31 به پایان می رسد . این افراد موظف هستند که در زمان ثبت نام در دانشگاه ، گواهی یا کارت پایان خدمت خود را ارائه دهند .
کد 10 این کد مخصوص طلاب علوم دینی می باشد که دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی دارای معافیت تحصیلی حوزه می باشند . شرط آن این بوده که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه ( اصفهان یا خراسان ) تایید کند که فرد می تواند همزمان با اشتغال به تحصیل در حوزه ، در دانشگاه نیز به تحصیل بپردازد . در صورتی که حوزه علمیه معافیت تحصیلی یک طلبه را خاتمه دهد ، این طلبه برای ادامه تحصیل نیاز به اجازه سازمان وطیفه عمومی و صدور معافیت تحصیلی دانشگاه دارد . این داوطلبان در هر ترم باید موافقت نامه حوزه علمیه را ارائه دهند .
کد 11 این کد مربوط به کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح می باشد که باید گواهی اشتغال به خمت و همچنین موافقت از اداره نیرو انسانی سازمان مربوطه را برای ادامه تحصیل ارائه دهند .
کد 12 این کد مخصوص دانشجویان انصرافی می باشد . این دانشجویان در صورتی که در سقف سنوات تحصیلی اولیه انصراف داده باشند و همچنین از تاریخ انصراف آن ها ( 22 . 8 . 90  ) تا زمان پذیرش در در رشته جدید بیش از 1 سال سپری نشده باشد ، می توانند این کد را وارد کنند .


 برای اطلاع از سایر شرایط و ضوابط ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ ، می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید .

بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

 

 

تذکرات مهم نظام وظیفه کنکور سراسری ۱۴۰۰

 مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شركت در آزمون و قبولی در آن ، معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آن ها نمی باشند .

دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند ، به جز افرادی كه قبل از ورود به سن مشمولیت اخراج شده اند .

مشمولانی كه در مقطع كاردانی فارغ التحصیل شده اند ، مجاز به شركت در آزمون سراسری نمی باشند . این افراد فقط می توانند در مقطع كارشناسی ناپیوسته كاردانی به كارشناسی ناپیوسته تحصیل خود را ادامه دهند .

دانشجویان مقاطع كارشناسی و بالاتر پیوسته كه با اخذ مدرک مقطع پایین تر از ادامه تحصیل انصراف و یا اخراج می گردند ، تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند . 

 کد نظام وظیفه آن دسته از داوطلبان ذکوری که در کنکور 99 قبول نشده و قصد شرکت در کنکور ۱۴۰۰ را دارند و به عبارت دیگر پشت کنکوری هستند ، 6 می باشد .

بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1400

 

 

 

 

جزئیات نظام وظیفه دانشجویان و فارغ التحصیلان برای شرکت در کنکور ۱۴۰۰

 ترخیص سربازان حین خدمت صرفا جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر مجاز بوده و ترخیص آنان جهت تحصیل در مقطع کاردانی مجاز نیست .

 دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند ، در طول تحصیلات دانشگاهی ( از دیپلم تا دکتری ) فقط یک بار مجاز به انصراف هستند ، مشروط به اینکه در سنوات اولیه تحصیلی انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصیل مجدد بیش از یک سال سپری نشده باشد .

 دانشجویان مقاطع کارشناسی و بالاتر پیوسته که با دریافت مدرک مقطع پایین ‌تر از ادامه تحصیل انصراف و یا اخراج می ‌شوند ، تا پایان خدمت دوره ضرورت یا دریافت معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نیستند . مگر با رعایت سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه مقطع فارغ التحصیل شده ، مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر شناخته شوند . ( یعنی مقطع معادل کاردانی را حداکثر در 2 و نیم سال فارغ التحصیل شده باشند ) . کارکنان وظیفه ( سربازان حین خدمت ) مجاز به تحصیل هم زمان با انجام خدمت نیستند . این افراد در صورت قبولی در دانشگاه و داشتن شرایط ادامه تحصیل ، از خدمت ترخیص خواهند شد .

 دانش آموزانی كه در سن 17 سالگی و قبل از سن مشموليت موفق به دريافت ديپلم يا پيش دانشگاهی می شوند ، چنانچه حداكثر تا شش ماه پس از رسيدن به سن مشموليت ( 18 سالگی تمام ) وارد دانشگاه شوند ، مجاز به ادامه تحصيل می باشند . در غير اين صورت به دليل ورود به غيبت ، مجاز به ادامه تحصيل نخواهند بود . مگر اينكه در مهلت شش ماه معرفی ، خود را از طريق يكی از دفاتر پليس +10 به وظيفه عمومی معرفی كرده و در هنگام پذيرش در دانشگاه دارای برگ اعزام بدون غيبت باشند .

 تمامی پذیرفته شدگانکنکور ۱۴۰۰ ملزم هستند جهت دریافت مجوز ثبت نام در دانشگاه ، از طریق دفاتر پلیس +10 شهرستان محل قبولی دانشگاه ، نسبت به اخذ معافیت تحصیلی اقدام کنند . در غیر این صورت از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آمد .

 سنوات مجاز تحصیل برای مشمولان در مقاطع کاردانی 2.5 سال ، کارشناسی پیوسته 5 سال ، کارشناسی ارشد پیوسته 6 سال و دکترای پیوسته 8 سال است .

در ادامه بخوانید: کنکور ۱۴۰۰

 

 

 

 در نظر داشته باشید مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا پاسخگوی سوالات شما در رابطه با شرایط ثبت نام کنکور سراسری داوطلبان مرد و کد نظام وظیفه کنکور سراسری 1400 می باشند که از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید با آن ها در ارتباط باشید . سوالات متداول

 

1- ✔️ کد نظام وظیفه چیست ؟

✔️ کد نظام وظیفه عددی است برای تعیین وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد برای شرکت در کنکور سراسری که در این مقاله لیست کد نظام وظیفه کنکور سراسری 1400 قرار داده شده است .2- ✔️ برای مشاهده کد نظام وظیفه به کجا باید مراجعه شود ؟

✔️ لیست کد نظام وظیفه در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری منتشر می شود که البته در این مقاله لیست این کد ارائه شده است .3- ✔️ داوطلبانی که دارای کارت پایان خدمت هستند کد نظام وظیفه آن ها چند است ؟

✔️ کد نظام وظیفه این دست از متقاضیان یک است که برای اطلاع از شرح توضیحات کد های نظام وظیفه کنکور سراسری می توانید به متن مقاله مراجعه کنید .

منبع : کد نظام وظیفه کنکور ۱۴۰۰

:: بازدید از این مطلب : 11
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 5 آذر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: