ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی
نوشته شده توسط : sevda

کنکور کاردانی به کارشناسی هر ساله برای جذب دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کاردانی پیوسته یا ناپیوسته ( فوق دیپلم ) برگزار می شود . داوطلبان واجد شرایط می توانند با شرکت در پذیرش رشته ها با آزمون و بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته سال 1400 در انتهای دوره تحصیل مدرک کارشناسی ( لیسانس ) خود را دریافت کنند . چند سالی هست اکثر دانشگاه هایی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته پذیرش دانشجو دارند آزمون ورودی را از روند پذیرش خود حذف کرده اند و بصورت بدون کنکور دانشجو می گیرند اما همچنان در رشته های پرمتقاضی مثل رشته های گروه پزشکی و البته در دانشگاه های پرمتقاضی مثل دانشگاه های دولتی روزانه همچنان پذیرش بصورت با آزمون است .

کنکور کاردانی به کارشناسی یا همان کارشناسی ناپیوسته هر ساله توسط سازمان سنجش و به منظور ورود داوطلبان با مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) به دوره کارشناسی ( لیسانس ) انجام برگزار می شود . در این میان دانشگاه آزاد هم صرفا در رشته های گروه پزشکی پذیرش با آزمون دارد که برای شرکت در آن نیز باید در همین ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ شرکت کرد

به منظوز سهولت امر ثبت نام داوطلبان در کنکور سال جاری در این مقاله جزئیات مهمی مانند انتخاب رشته ، زمان ، نحوه و شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 را ارائه داده ایم .

 

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

 معمولا هرساله ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی از خرداد ماه آغاز می شود . زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۰ بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش از 23 خرداد ماه آغاز شده و تا 30 خرداد ماه سال ادامه خواهد داشت .

 

  

+++ فرصت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 از 23 خرداد آغاز خواهد شد +++

 

 ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی هر ساله بصورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش انجام می شود . با وجود اینکه ثبت نام برخی از رشته ها بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی است ، کلیه داوطلبان باید در بازه ای که ذکر شد حتما ثبت نام اینترنتی خود را در سایت sanjesh.org انجام داده و رسید ثبت نام بگیرند .

 

 به محض آغاز مهلت نام نویسی لینک ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ در این قسمت فعال می شود 

 

 به محض آغاز شدن یا تمدید مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 علاوه بر این مقاله در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام دانشگاه های بدون ازمون هیوا اطلاع رسانی خواهد شد .

بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

 

 

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

 طبق آنچه در دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی درج شده شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 ( به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان ) به شرح زیر است :


1) کلیه داوطلبانی که در حال حاضر مدرک کاردانی فوق دیپلم ) دارند یا تا 31 شهریور ۱۴۰۰ فارغ التحصیل می شوند می توانند در آزمون شرکت کنند . اگر داوطلبی مدرک فوق دیپلم خود را تا پایان بهمن ۱۴۰۰ اخذ می کند حق دارد در آزمون شرکت کند ولی صرفا می تواند رشته محل های نیمسال دوم را انتخاب کند .


2) اگر داوطلبی کاردانی یکی از رشته گروه پزشکی که طرح اجباری دارند را داشته باشد بشرطی بدون انجام دوره طرح می تواند در آزمون شرکت کند که رشته انتخابی او در کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 دارای طرح اجباری باشد .


3) داوطلبانی که مدرک بالاتر از کارشناسی داشته باشند حق ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 در رشته های گروه پزشکی و غیر پزشکی را ندارند .


4) داوطبانی که قبلا یک بار در مقطع کارشناسی ناپیوسته از مزایای تحصیل رایگان استفاده کرده اند درصورت شرکت مجدد در کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ و درصورت قبولی در رشته محل های روزانه موظفند مانند دانشجویان دوره نوبت دوم ( شبانه ) شهریه پرداخت کنند .


5) پذیرفته شدگان دوره های روزانه در سال 99 حق ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ را ندارند ( مشکلی برای ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های غیر روزانه کنکور 99 وجود ندارد )

 

   

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 بر اساس دفترچه ثبت نام سال گذشته ارائه شده و در صورت تغییر این موارد برای آزمون سال جاری این مقاله بروزرسانی خواهد شد

 

 برای اطلاع از جزئیات بیشتر شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ توصیه می شود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را کاملا مطالعه کنید .

بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

 

 

 

 

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

 از تفاوت های بارز کنکور کاردانی به کارشناسی نسبت به اکثر آزمون هایی که سازمان سنجش برگزار می کند زمان انتخاب رشته است . انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته همزمان با ثبت نام آزمون انجام می شود و طی آن هر داوطلب حق دارد در رشته خود حداکثر 50 دانشگاه و به عبارت بهتر رشته محل را انتخاب کند .

 

 در این میان نحوه پذیرش به دو شکل است . در برخی رشته ها پذیرش بصورت با آزمون است و بنابراین داوطلب باید بدون اطلاع از نتیجه آزمون خود انتخاب رشته کند . نوع دیگر پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی است که در آن داوطلب از آزمون معاف است و صرفا باید انتخاب رشته کند .

 

 پس نتیجه می گیریم هم در رشته های با آزمون و هم رشته های بدون آزمون ، انتخاب رشته محل باید حتما انجام شود . در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ برای دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) و غیرانتفاعی ، تنها ملاک پذیرش رتبه و به بیان بهتر نمره آزمون داوطلب است بنابراین ترتیب انتخاب ها صرفا باید براساس علاقه باشد .

 

 به عبارت بهتر این تصور اشتباه که دانشگاه های سطح پایین را اگر در انتخاب اول بزنیم شانس قبولی مان بیشتر می شود به هیچ وجه در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 صحت ندارد . همچنین همانطور که در بالا گفتیم تحصیل در مقطع کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد در رشته های غیر پزشکی بدون کنکور است . اما در رشته های گروه پزشکی داوطلبان باید در کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ ثبت نام کنند .

 

 در مرحله ثبت نام و انتخاب رشته ، داوطلبان می توانند تنها دانشگاه های دولتی را انتخاب کنند و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بعد از اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی و معمولا اواخر شهریور یا اوایل مهر ماه انجام می شود .

حتما بخوانید: راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد

 

 

 

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا می توانند تجربیات خود را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی در اختیارتان قرار دهند . برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به ثبت نام مقطع کاردانی به کارشناسی سال 1400 عضو کانال تلگرام بدون کنکور هیوا باشید .سوالات متداول

 

1- ✔️ ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی چه زمانی آغاز می شود ؟

✔️ ثبت نام این آزمون معمولا خرداد ماه انجام می شود که به محض مشخص شدن تاریخ دقیق در این مقاله نیز اطلاع رسانی می شود .2- ✔️ آیا ثبت نام رشته های با کنکور و بدون کنکور کاردانی به کارشناسی همزمان انجام می شود ؟

✔️ بله . همانطور که در این مقاله اشاره شده است ثبت نام رشته های بدون آزمون و با آزمون کارشناسی ناپیوسته همزمان انجام می شود .3- ✔️ ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی از چه طریقی انجام می شود ؟

✔️ ثبت نام این آزمون بصورت اینترنتی و از طریق سازمان سنجش انجام می شود که به محض آغاز نام نویسی لینک ثبت نام در این مقاله نیز فعال خواهد شد .

منبع : ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی

:: بازدید از این مطلب : 5
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 29 دی 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: