نمونه سوالات جغرافیای دهم ریاضی با جواب
نوشته شده توسط : sevda

دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم برای آمادگی بیشتر در امتحانات نوبت اول و دوم درس جغرافیای ایران  پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی ، می توانند علاوه بر مطالعه و تمرین مباحث و مطالب کتاب درسی ، نمونه سوالات جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی این پایه تحصیلی را نیز دریافت کرده و با حل آن ها اشکلات درسی خود را برطرف سازند .درس جغرافیای ایران  پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی از جمله درس هایی است که دانش آموزان نسبت به مطالب و مباحث ارائه شده در آن باید اهمیت  نشان داده و منابع سوالات و تمرینات آن را کامل مطالعه نمایند . موضوعات این درس شامل آب و هوای ایران ، منابع طبیعی ایران و تقسیمات کشوری و ... می باشد.

دانش آموزان کلاس دهم متوسطه دوم رشته ریاضی در صورتی که با انواع نمونه سوالات درس جغرافیای ایران  دهم  آشنا شده و آن ها را تمرین نمایند می توانند مطالب درسی عنوان شده در کتاب جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی را به خوبی یاد گرفته و دچار مشکل نشوند .

به همین منظور در ادامه این مقاله چند سری از سوالات نوبت اول و دوم جغرافیای ایران پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی و تمرینات مربوط به هریک از فصل های این درس ، به صورت رایگان برای دانلود دانش آموزان پایه اول ارائه شده است .

همچنین به منظور دسترسی سریع تر به مطالب درسی عنوان شده در کتاب جغرافیای ایران  دهم متوسطه دوم نسخه الکترونیکی و رایگان این کتاب نیز در اختیار اولیا و دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

دانلود نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی نوبت اول ( دی ماه )

امتحانات نوبت اول دی ماه هم برای دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم و حتی والدین آن ها نگران کننده بوده است . دلیل این نگرانی و اضطراب این است که دانش آموزان برای اولین بار با سوالات امتحانی نیمی از کتاب جغرافیای ایران  دهم متوسطه دوم رشته ریاضی مواجه می شوند و آشنایی قبلی از نوع سوالات این درس و میزان سختی آن ها ندارند .

با توجه به این موضوع بهتر است برای رفع این اضطراب و نگرانی ، دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم ، نمونه سوالات امتحانی نوبت اول جغرافیای ایران پایه دهم سال های قبل را مطالعه نمایند تا با نوع سوالات و راه حل های آن ها بهتر آشنا شوند .

به همین دلیل در این قسمت چند سری از نمونه سوالات امتحانی نوبت اول جغرافیای ایران دهم متوسطه دوم رشته ریاضی برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی جغرافیای ایران پایه دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی
سوالات درس جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی (سری 1 )
سوالات درس جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی (سری 2 )
سوالات درس جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی (سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت اول جغرافیای ایران دهم متوسطه دوم رشته ریاضی عبارتند از :

 

​چهار مورد از عوامل انسانی تغییر دهنده دشت ها را نام ببرید.

دو مورد از ویژگی هاي آب و هواي کوهستانی را بنویسید. 

دو مورد از راه هاي مقابله با ریز گردها را بنویسید.

مفاهیم اساسی دانش جغرافیا را نام ببرید و یکی را به اختصار توضیح دهید.

فرضیه چیست و به چه عواملی بستگی دارد.

 

 در صورتی که مایل به دریافت نمونه سوالات نوبت اول بیشتری باشید می توانید به مقاله قرار گرفته شده در انتهای این قسمت مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات جغرافیای ایران دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی دانلود نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی نوبت دوم ( خرداد ماه )

امتحانات نوبت دوم یا خرداد ماه پایه دهم ریاضی متوسطه دوم با توجه به این که امتحانات پایانی دهم ریاضی متوسطه دوم محسوب شده و تمامی مطالب کتاب های درسی را شامل می شود ، علاوه بر اهمیت بسیار بالایی که دارند باعث نگرانی و استرس دانش آموزان نیز می شوند .

با توجه به این که امتحان نوبت دوم درس جغرافیای ایران پایه دهم تمام مباحث آموزش داده شده در این کتاب درسی را شامل می شود ، لذا نیاز به مطالعه سوالات بیشتر و متنوع تری نیز دارد ، بنابراین برای آشنایی بیشتر دانش آموزان دهم متوسطه دوم رشته ریاضی با نوع سوالات امتحانی نوبت دوم  جغرافیای ایران دهم متوسطه و رفع نگرانی والدین و دانش آموزان از بابت تنوع سوالات این درس ، در این قسمت چند سری از نمونه سوالات نوبت دوم جغرافیای ایران دهم متوسطه دوم قرار گرفته است .

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی جغرافیای ایران  پایه دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی
سوالات درس جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی  (سری 1 )
سوالات درس جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی (سری 2 )
سوالات درس جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی  (سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت دوم جغرافیای ایران دهم ریاضی متوسطه عبارتند از :

 

روش کتاب خانه چیست.

سه عامل اصلی موثر بر آب و هوای ایران را نام ببرید.

سه نوع مهاجرت را نام ببرید.

ساتراپ چیست.

 

  در صورت نیاز به دریافت و مطالعه سوالات بیشتر خرداد ماه جغرافیای ایران دهم متوسطه دوم رشته ریاضی می توانید به مقاله مربوطه در این بخش مراجعه فرمایید . 

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات جغرافیای ایران  پایه دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی

 

دانلود کتاب درس جغرافیای ایران دهم متوسطه دوم رشته ریاضی

برای یادگیری بهتر مطالب درس جغرافیای ایران پایه دهم ریاضی متوسطه بهتر است بیشتر مواقع کتاب این درس را به همراه داشته باشید تا در صورت ایجاد سوال و یا هر گونه اشکال در یادگیری مطالب درسی جغرافیای ایران دهم ریاضی، به کتاب درسی آن مراجعه کرده و ایرادات خود را برطرف سازید .

اما در بسیاری از مواقع نمی توان کتاب درسی را همراه خود داشت و یا به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد . راه حل در نظر گرفته شده برای این مشکل ارائه نسخه الکترونیکی کتاب درس جغرافیای ایران پایه دهم ریاضی متوسطه دوم می باشد . 

دانش آموزان با دریافت نسخه الکترونیکی کتاب جغرافیای ایران دهم ریاضی  از طریق مراجعه به مقاله زیر ، می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای ، کتاب درسی خود را ذخیره کرده و همواره به آن دسترسی داشته باشند .

 

 

  جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوط به مدارس و امتحانات ، می توانید عضو کانال تلگرام مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال کنید . همچنین می توانید در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی درباره نحوه مطالعه و برنامه ریزی دروس پایه دهم متوسطه  با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس بگیرید .سوالات متداول

 

1- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟  

حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دریافت کنید .  

 2- چگونه می توانیم نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دانلود کنیم ؟  

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید .3- آیا درجه سختی نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی متفاوت است ؟  

بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .

منبع : نمونه سوالات جغرافیای دهم ریاضی با جواب

:: بازدید از این مطلب : 4
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: