اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان
نوشته شده توسط : sevda

سازمان سنجش نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 را در دو مرحله اعلام نتایج اولیه و نهایی منتشر می کند . نتایج اولیه به صورت انتشار لیست اسامی معرفی شدگان برای شرکت در مرحله مصاحبه است . نتایج نهایی تکمیل ظرفیت فرهنگیان نیز قبولی یا عدم قبولی داوطلب را برای تحصیل در دانشگاه مشخص می نماید . 


هر سال بعد از ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی کنکور سراسری ، دانشگاه های فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران ظرفیت های خالی خود را به سازمان سنجش اعلام می کنند . در صورت موافقت وزارت علوم با برگزاری تکمیل ظرفیت ، لیست این رشته محل ها از طریق دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم در سایت سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط می توانند برای انتخاب رشته این دانشگاه مجددا اقدام کنند .

پس از برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۹۹ ، نتایج در 2 مرحله منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد . در مرحله نخست نتایج اولیه انتخاب رشته داوطلبان به صورت یکپارچه اعلام شده و طی آن اسامی معرفی شدگان برای مصاحبه مشخص می شود .

متقاضیان بر اساس لیست اسامی منتشر شده می توانند نسبت به شرکت در مرحله مصاحبه اقدام نمایند . پس از آن سازمان سنجش به بررسی نمره آزمون کتبی و مصاحبه هر داوطلب پرداخته و نتایج دعوت به مصاحبه را اعلام خواهد کرد که بعد از آن داوطلبان پذیرفته شده در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۹۹ می توانند مطابق جدول زمانبندی جهت ثبت نام در دانشگاه قبولی اقدام کنند . در ادامه نحوه اعلام نتایج اولیه و نهایی انتخاب رشته تکمیل ظرفیت فرهنگیان 99 را در اختیار داوطلبان قرار می دهیم .


زمان و نحوه اعلام نتایج اولیه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99
با پایان زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه تربیت معلم ۹۹ ، داوطلبانی که فرم انتخاب رشته را تکمیل کرده اند ، منتظر انتشار نتایج اولیه یا لیست اسامی معرفی شدگان به مصاحبه تکمیل ظرفیت فرهنگیان هستند تا چنانچه اسم خود را در این لیست مشاهده کردند ، خود را برای حضور در مصاحبه پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران آماده کنند .

با توجه به اینکه هنوز اطلاعیه ای در خصوص زمان اعلام نتایج اولیه دانشگاه فرهنگیان 99 منتشر نشده است به داوطلبان توصیه می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کنکور سراسری هیوا یا صفحه اینستاگرام کنکور سراسری هیوا از زمان اعلام نتایج اولیه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۹۹ مطلع شوند .


زمان و نحوه اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99
داوطلبان بعد از شرکت در مصاحبه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۹۹ ، باید منتظر اعلام نتایج نهایی این مرحله باشند . داوطلبان پس از دیدن نتایج نهایی مطلع می شوند که در دانشگاهی پذیرفته شده اند یا خیر . 

با توجه به اینکه هنوز اطلاعیه ای در خصوص زمان مشاهده نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 منتشر نشده است داوطلبان می توانند برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج نهایی این دانشگاه عضو  کانال تلگرام مشاوره کنکور سراسری هیوا ، صفحه اینستاگرام مشاوره کنکور سراسری هیوا شوند .

به محض انتشار نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 مقاله به روز رسانی می شود و راهنمای تصویری اعلام نتایج نهایی در این بخش قرار می گیرد .  .

 

مشاوره ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99
پس از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ، اطلاعیه نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان توسط سازمان سنجش منتشر می شود . پذیرفته شدگان می بایست بر اساس ضوابط و زمان بندی اعلام شده در این اطلاعیه برای ثبت نام در دانشگاه محل قبولی اقدام نمایند .

در این میان ممکن است داوطلبانی وجود داشته باشند که در مرحله اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده متمرکز در انتخاب رشته کنکور ۹۹ و دانشجو باشند و به دلیل نارضایتی از رشته محل خود در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نیز شرکت کرده باشند . در نظر داشته باشید در صورت قبولی این دسته از داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت ، قبولی قبلی آن ها باطل شده و می بایست برای ثبت نام به دانشگاه محل قبولی جدید مراجعه نمایند .

این محدودیت برای داوطلبان دانشگاه آزاد وجود ندارد یعنی در صورتی که داوطلبی در یکی از واحد های دانشگاه آزاد مشغول تحصیل بوده و در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کند در صورت قبولی در مرحله تکمیل ظرفیت می تواند بین دو محل قبولی آزاد و دانشگاه فرهنگیان یکی را انتخاب نماید .

همچنین با توجه به کم بودن ظرفیت های رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ، ممکن است بسیاری از متقاضیان علاقه مند به شرکت در این مرحله نبوده یا جزو پذیرفته شدگان نباشند . از این رو به این دسته از داوطلبان مطالعه مقاله زیر توصیه می شود .


در نظر داشته باشید کارشناسان سامانه مشاوره تحصیلی هیوا نیز طی این فرایند همراه داوطلبان بوده و از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا به متقاضیان کمک خواهند کرد تا نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 را مشاهده کنند .

سوالات متداول

1- چه زمانی نتایج اولیه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 منتشر می شود ؟
بر اساس تجربیات سال گذشته احتمالا اسفند ماه شاهد اعلام نتایج اولیه این دانشگاه باشیم که البته به محض انتشار نتایج لینک دسترسی به نتایج در این مقاله قرار داده شده است  .

 

2- نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان به چه صورت اعلام می شود ؟  
به صورت اینترنتی اعلام می شود که به محض اعلام راهنمای تصویری نحوه اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در این مقاله قرار می گیرد .

 

3- اگر داوطلبی قبولی شهریور ماه هم داشته باشد ، در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان هم پذیرفته شود ، تکلیف چیست ؟  
مطابق متن مقاله قبولی شهریور این دسته از داوطلبان باطل می شود و باید در رشته محل جدید ثبت نام کنند .

منبع : اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

:: بازدید از این مطلب : 142
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 18 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: