سایت همگام | hamgam.medu.ir | ورود به پورتال سامانه
نوشته شده توسط : sevda

سامانه همگام مدارس به نشانی hamgam.medu.ir به منظور ارائه خدماتی مانند ثبت نام در آزمون های ورودی مدارس ، جشنواره ها و مسابقات ، آزمون های آنلاین ، آزمون های مشاوره ای ، هدایت تحصیلی و ... توسط وزارت آموزش و پرورش طراحی و اجرا شده است .

 

 آموزش و پرورش با هدف سهولت در انجام کارهای مربوط به مدارس مانند فرآیند ثبت هدایت تحصیلی ، برگزاری آزمون های مشاوره ای ، دریافت کارنامه و ... سایت همگام به آدرس اینترنتی hamgam.medu.ir را طراحی نموده و امکان عضویت و استفاده از سرویس ها و خدمات این سامانه را برای دانش آموزان کارکنان مدارس و والدین دانش آموزان ، فراهم کرده است .

 کاربران این سامانه دانش آموزان و تمامی کارکنان مدارس و آموزشی هستند که با موارد تحصیلی و درسی دانش آموزان در ارتباط می باشند .

از آنجایی که اکثریت آمار کاربران سایت همگام hamgam.medu.ir​را دانش آموزان تشکیل می دهند لذا دانش آموزان و به طور کلی تمامی کاربرانی که قصد عضویت در سایت همگام مدارس را دارند باید رمز همگام تهیه شده توسط مدیر مدرسه خود را در دسترس داشته باشند و به عنوان رمز عبور خود در سامانه ثبت نمایند .

با توجه به مطالبی که گفته شده و در جهت آشنایی بیشتر دانش آموزان و سایر کاربران این سامانه با موارد و بخش های موجود در ان در ادامه مقاله به بررسی نحوه ورود و بررسی بخش های مهم سایت همگام دانش آموزی به همراه راهنمای تصویری ، می پردازیم .

 

معرفی سامانه همگام دانش آموزی hamgam.medu.ir

سامانه دانش آموزی همگام به طور کلی به دو بخش عمومی و پورتال اینترنتی سایت تقسیم می شود. تمامی گزینه های ارائه شده در هر دو بخش عنوان شده کاملا کاربردی بوده و به منظور رفع نیاز های تحصیلی دانش آموزان به این سامانه اضافه شده است. به منظور ارائه توضیحات واضح تر و ساده تر برای کاربران سامانه همگام در این قسمت جزئیات مربوط به این دو بخش اصلی را بررسی می نماییم :

 

 معرفی بخش های اصلی سایت همگام hamgam.medu.ir

 بخش عمومی :

بخش عمومی سامانه همگام مدارس  همه موارد مربوط به اطلاعیه های و اخبار عمومی آموزشی و تحصیلی را شامل می شود، در ضمن برای ورود به این بخش از سامانه لازم نیست که حتما عضو سامانه همگام مدارس باشید و یا نام کاربری مختص خود را در این سامانه ثبت نمایید .

 

لینک مستقیم صفحه اصلی سامانه همگام  

 

پورتال اینترنتی :

پورتال اینترنتی سایت همگام بخش اختصاصی کاربران اصلی این سامانه می باشد و لازمه ورود به این بخش عضویت و ثبت نام کاربر در سامانه دانش آموزی همگام می باشد .

دانش آموزان و سایر کاربرانی که قصد عضویت در این سامانه را داشته باشند باید نام کاربری و رمز ورود همگام دریافت شده از مدسه محل تحصیل خود را در بخش مربوطه وارد کرده و ثبت نمایند .

 لازم به ذکر است که نام کاربری موردنیاز توسط مدیر مدرسه محل تحصیل دانش آموز و یا کارشناس فناوری آموزش و پرورش هر منطقه برای کاربر تعریف می شود . 

 

 لینک مستقیم پورتال سامانه همگام 

 

 

کاربران پورتال همگام، برای ورود به پنل شخصی باید رمز ورود همگام و کد ملی خود را در اختیار داشته باشند . دانش آموزان برای دریافت این رمز باید به مدیر مدرسه خود مراجعه کرده و در صورت صحیح بودن کد ملی و رمز ورود همگام می توانند ، وارد صفحه شخصی خود شوند .

 

بیشتر بخوانید: سایت سیدا

 

 

مراحل ورود کاربر به سایت همگام hamgam.medu.ir

کاربرد ها و امکانات بسیار زیادی در سایت همگام hamgam.medu.ir برای دانش آموزان ، معلمان و سایر کاربران این سامانه طراحی شده است که باعث دسترسی راحت تر آن ها به آزمون و محتویات تحصیلی و آموزشی می گردد .

با توجه به موارد ذکر شده و به منظور راهنمایی کاربران سایت همگام دانش آموزی در رابطه با نحوه ورود به این سامانه و بررسی سایر جزئیات مرتبط با آن در ادامه این بخش به شرح کلی از مراحل ورود به پورتال اینترنتی سامانه همگام می پردازیم :

 

  نحوه ورود به سایت همگام hamgam.medu.ir

 

 ورود به سایت hamgam.medu.ir 

 وارد کردن کد ملی و رمز ورود همگام 

 ورود به صفحه شخصی 

 

بیشتر بخوانید: رمز همگام را فراموش کردم

 

 

 

 

راهنمای تصویری ورود به پورتال همگام www.hamgam.medu.ir

امکانات و گزینه های ارائه شده در سایت همگام دانش آموزی برای بسیاری از کاربران این سامانه دارای اهمیت می باشد چرا که با مراجعه به قسمت های مختلف  سامانه همگام مدارس امکان انجام غیرحضوری بسیاری از موارد آموزشی حضوری برای دانش آموزان و معلمان فراهم شده است .

به منظور ارائه توضیحات بیشتر و کامل تر مراحل ورود کاربر و عضویت در سامانه همگام و راهنمایی بیشتر دانش آموزان ، در این بخش از مقاله به شرح و بررسی مراح ورود به سایت همگام به صورت راهنمای تصویری می پردازیم :

 

  راهنمای تصویری نحوه ورود کاربر به سایت همگام hamgam.medu.ir

 

  آدرس سایت hamgam.medu.ir را در مرورگر خود سرچ کنید و پس از کلیک روی لینک سایت همگام ، در قسمت هایی که در شکل زیر مشاهده می شود ، کد ملی و رمز ورود همگام خود را وارد نمایید و پس از آن روی دکمه ورود را کلیک کنید . 

 

سایت همگام

 

 در صورت صحیح بودن کد ملی و رمز ورود همگام ، صفحه زیر به آدرس hamgam medu ir portal dashboard را مشاهده خواهید کرد .

 

همگام

 

 

بیشتر بخوانید : آزمون همگام

 

 

 

راهنمای بخش های مختلف پورتال همگام آموزش و پرورش

سایت همگام hamgam.medu.ir دارای امکانات و خدمات متفاوتی از جمله دریافت کارنامه مدارس از این سامانه برای دانش آموزان می باشد که شرط بهره مندی از این امکانات عضویت در این سامانه دانش آموزی است . با توجه به اهمیت گزینه های موجود در پرتال اصلی سایت دانش آموزی همگام در این بخش به معرفی بخش های مهم پرتال اینترنتی سامانه همگام با نشانی hamgam medu ir portal dashboard می پردازیم . 

 

  بخش های مختلف سایت همگام hamgam.medu.ir

 

پورتال همگام

 

 داشبورد اصلی :

داشبورد اصلی سایت همگام ، بخشی است که دسترسی به سایر گزینه های موجود در پورتال سامانه را برای کاربران امکان پذیر می سازد . این بخش تمامی گزینه های سایت همگام مدارس را شامل شده و تمام دسته بندی های مربوطه را در بر می گیرد .

  المپیاد های علمی :

دانش آموزان برای شرکت در آزمون های المپیاد علمی در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در اوایل دی ماه برای ثبت نام در مرحله اول اقدام کنند .

 

 شرکت در آزمون استعداد درخشان :

دانش آموزان پایه هفتم و دهم که قصد ورود به مدارس استعداد های درخشان در سال تحصیلی را دارند می توانند در صورت داشتن شرایط لازم از طریق سایت hamgam.medu.ir ، در آزمون این مدارس ثبت نام کنند .

  لازم به ذکر است دانش آموزان پایه هفتم برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان می توانند از طریق سایت hoosh.medu.ir هم اقدام کنند به علاوه دانش آموزان پایه دهم نیز برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان علاوه بر سایت همگام می توانند در سایت azmoon.medu.ir نیز فرم ثبت نام خود را تکمیل کنند .

 

 هدایت تحصیلی : دانش آموزان برای ورود به پایه دهم باید رشته تحصیلی مورد علاقه خود را انتخاب کنند . مشاوران با توجه به توانایی های تحصیلی ، مهارتی و علاقه دانش آموزان برگ هدایت تحصیلیدر پایه نهم دوره اول متوسطه را در اختیار دانش آموزان می گذارند .

اخیرا اولویت بندی رشته ها در سایت همگام توسط دانش آموزان و والدین آن ها انجام می شود که در تصویر صفحه اصلی گزینه مربوط به هدایت تحصیلی با عدد 10 مشخص شده است .

 آزمون های مشاوره ای :

مشاوران مدارس در جهت برنامه ریزی بهتر برای دانش آموزان ، آزمون های سنجش رغبت و توانایی که مربوط به فرآیند هدایت تحصیلی هستند و همچنین آزمون مشاوره ای دیگر مانند آزمون سلامت روان همگام و آزمون غربالگری را نیز شامل می شود. این آزمون های مشاوره ای همگام در سایت همگام و به صورت مجازی انجام می شوند .

 

بیشتر بخوانید: آزمون مشاوره ای سایت همگام

 

 جشنواره ها و مسابقات : بسیاری از دانش آموزان مقاطع تحصیلی مختلف برای شرکت در مسابقات علمی و فرهنگی هنری اعلام آمادگی می کنند . شرکت در این مسابقات شرایطی دارد که داوطلبان در صورت داشتن آن ها می توانند در سایت همگام ثبت نام خود را انجام دهند .

 مشاهده برنامه کلاسی دانش آموز :

از طریق مراجعه به بخش برنامه کلاسی سایت همگام ، دانش آموزان و حتی اولیای آن ها می توانند برنامه ریزی های درسی تعیین شده توسط مدیر و یا معاون پرورشی مدرسه خود که به صورت هفتگی مشخص می شوند را مشاهده کرده و با توجه به آن ها برنامه ها و زمان بندی های درسی خود را مدیریت کرده و تنظیم نمایند .

 شرکت در آزمون آنلاین :

دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون های مجازی و آنلاین تعیین شده توسط مدرسه خود را داشته باشند ، می توانند با مراجعه به این قسمت از سامانه همگام در این آزمون های مجازی شرکت کرده و نتایج آن ها را نیز مشاهده نمایند .

 انضباطی و تشویقی :

در قسمت انضباطی و تشویقی سامانه همگام مدارس ، تمامی پیشرفت ها و ضعف ها و حتی تخلفات دانش آموزان ثبت شده و قابل مشاهده می باشد . والدین دانش آموزان از طریق مراجعه به این بخش می توانند از روند افت و رشد تحصیلی مطلع شوند تا در صورت لزوم اقدامات و برنامه ریزی های لازم انجام شود .

 تکالیف :

بخش تکالیف سامانه همگام بخشی است که تکالیف و برنامه درسی تعیین شده توسط معلمان مدارس برای دانش آموزان قابل مشاهده و دریافت می باشد . دانش آموزان یا والدین آن ها برای اطلاع از نحوه تقسیم بندی و برنامه ریزی تکالیف درسی می توانند به این بخش از سامانه مراجعه فرمایند .

 ثبت نام اوقات فراغت :

برخی از مدارس و مراکز آموزشی به منظور پر کردن اوقات بیکاری و فراغت دانش آموزان در ایام تعطیلی مدارس اقدام به برگزاری و اجرای برنامه های آموزشی در زمینه های مختلف می نمایند . دانش آموزانی علاقه به شرکت در این برنامه را دارند می توانند در این بخش از سامانه تمامی موارد مربوط به آن ها را مشاهده کرده و در  رشته مورد نظر خود ثبت نام نمایند .

 کارنامه :

کارنامه تحصیلی دانش آموزانی که به صورت نسخه الکترونیکی توسط مدرسه منتشر می شود در بخش کارنامه سامانه همگام قابل دریافت می باشد .

دانش آموزان و والدین آن ها می توانند با مراجعه به این قسمت از سامانه نتیجه و کارنامه تحصیلی مورد نظر را مشاهده نمایند . همچنین علاوه بر انتشار کارنامه های مجازی دانش آموزان و امکان دریافت کارنامه هفتگی، ماهانه و حتی نهایی در سایت همگام برای کاربران این سامانه وجود دارد. 

بیشتر بخوانید: دریافت کارنامه از سایت همگام

 

راهنمای صفحه اصلی سایت همگام hamgam.medu.ir

علاوه بر پورتال اینترنتی سایت همگام صفحه دیگری با عنوان صفحه اصلی سایت همگام نیز وجود دارد که موارد مرتبط با اخبار و اطلاعیه های تحصیلی وزارت آموزش و پرورش و همچنین کلیه تغییرات و برنامه های فرهنگی و آموزشی این سازمان را به اطلاع کاربران سایت همگام  مدارس می رساند .

به منظور راهنمایی بیشتر دانش آموزان و کاربران سامانه همگام دانش آموزی در این قسمت تمامی گزینه ها و بخش های موجود در صفحه اصلی سایت همگام شرح داده و بررسی می نماییم :

 

 معرفی بخش های مختلف صفحه اصلی سایت همگام 

 

 خانه :

گزینه در قسمت نوار ابزار صفحه اصلی سامانه همگام مدارس قرار گرفته است که کاربران می توانند جهت دسترسی سریع تر به بخش های مختلف سامانه از طریق انتخاب این گزینه اقدام نمایند .

 ورود :

گزینه ورود شامل بخش ها و اطلاعات مربوط به ورود به بخش اختصاصی سامانه همگام مدارس می باشد .

 تالارهای گفتمان :

بخش تالار های گفتمان سامانه دانش آ»وزی همگام تشکیل شده از دوبخش اصلی تالار های گفتمان عمومی و تخصصی می باشد که کاربران سامانه می توانند از طریق مرا جعه به این بخش از سایت همگام تمامی اطلاعات و مطالب مفید و کاربردی بارگذاری شده توسط مدیران انجمن را مشاهده نمایند .

تنها تفاوت موجود در دسترسی به این مطالب برای کاربران سامانه وجود دارد این است که مطالب عنوان شده در تالار های گفتمان عمومی قابل مشاهده برای تمامی کاربران سامانه همگام بوده و محدودیتی برای آن ها وجود ندارد اما در مورد تالار های گفتمان تخصصی این شرط وجود دارد که برای مشاهده مطالب موجود در آن ها حتما باید عضوی از اعضای تالار های اختصاصی شده باشید .

 

 گالری تصاویر : 

گالری تصاویر سامانه همگام تشکیل شده از تعدادی از تصاویر موجود با موضوعات مختلفی چون مراسمات مذهبی ، مشاهیر ، ورزشی ، طبیعت و ... می باشد .

 سرویس های همگام :

گزینه سرویس های همگانی سامانه همگام دانش آموزی جز مهم ترین و کاربردی ترین بخش های این سامانه است که تمامی موارد موجود در آن قابل استفاده برای همه کاربران سایت همگام مدارس می باشد . گزینه ها و موارد موجود در بخش سرویس های سامانه همگام عبارتند از :

 

 مدارس فعال :

 این گزینه مربوط به امتیاز دهی به مدارس برتر کشور می باشد .

 سوالات متداول

 این سوالات سوالاتی  هستند که بسیاری از کاربران سامانه همگام در استفاده از پورتال اختصاصی این سامانه با آن مواجه می شوند .

 جستجوگر همگام

گزینه مذکور به منظور جستجو در موضوعات مختلف سایت همگام مورد استفاده کاربران قرار می گیرد .

  نرم افزارهای مفید

این بخش شامل نرم افزارهایی است که در اغلب موارد مورد استفاده کاربران قرار گرفته و قابل نصب بر روی کامپیوتر های شخصی می باشد .

 جستجوی مدارس

با استفاده از این گزینه دانش آموزان می توانند به آدرس و شماره تلفن و آدرس اینترنتی وبسایت های  مدارس مختلف کشور دسترسی داشته باشند .

  محتوای آموزشی

 در این قسمت تمامی محتوا های آموزشی از جمله کتاب ها ، نمونه سوالات و سایر موارد  مرتبط با تحصیلدانش آموزان بارگذاری شده و قابل دریافت می باشد .

 

 اخبار همگام :

گزینه اخبار همگام بخشی است که اخبار مرتبط با تمامی تغییرات ایجاد شده در پورتال اینترنتی از طریق این بخش از سامانه همگام اطلاع رسانی می شود .

 

 اخبار :

بخش دیگر مربوط به اطلاع رسانی به کاربران سامانه همگام بخش اخبار این سامانه است . تفاوت این بخش با بخش اخبار همگام در این است که در قسمت اخبار تمامی خبر ها و اطلاعیه های مدارس سراسر کشور در سه سطح اخبار کلی ، اطلاعیه ها و اخبار استانی در دسترس کاربران قرار می گیرند .

 نظر سنجی :

این بخش از سامانه به منظور مشارکت کاربران در تغییرات ایجاد شده در سامانه همگام مدارس و نظر خواهی از آنان نسبت به این تغییرات ، طراحی و تعریف شده است .

 انتقادات و پیشنهادات :

کاربران سامانه همگام دانش آموزی در صورت داشتن هرگونه نظر ، انتقاد و پیشنهاد در رابطه با بخش های مختلف سامانه و عملکرد آن ها می توانند به این بخش از سامانه مراجعه کرده و پیشنهادات خود را ثبت نمایند .

 

بیشتر بخوانید: آزمون غربالگری سایت همگام

 

امکانات سامانه همگام hamgam.medu.ir

سامانه همگام برای تمامی کاربران این سایت قابل دسترسی بوده و اجازه ورود به تمامی بخش های این سایت برای آن ها وجود دارد. دانش آموزان و حتی والدین آن برای ورود به این سامانه جز داشتن نام کاربری و روز عبور هیچ گونه محدودیت دیگر ندارند .

به منظور ارائه اطلاعات بهتر و ساده تر از امکانات موجود در سامانه همگام در ادامه این قسمت گزینه های موجود در این سایت را به ترتیب و طور خلاصه ذکر می نماییم .

 

 امکانات سایت همگام hamgam.medu.ir

 

  پرسش و پاسخ آنلاین 

 شرکت در انتخابات

 محتوای الکترونیک

 فرم ساز 

آزمون غربالگری همگام

 سامانه نماد

 جشنواره جوان خوارزمی

 آموزش مهارت های کارآموزی ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه

 المپیاد پژوهشی

 جشنواره پژوهش ، نوآوری و کارآفرینی 

بیمه دانش آموزی

 

 در صورت داشتن هر گونه سوال درباره سایت همگام hamgam.medu.ir می توانید از طریق خدمات تلفنی مشاوره تحصیی هیوا با کارشناسان با تجربه ما ارتباط برقرار کنید . در ضمن توصیه می شود برای دریافت به موقع اخبار و اطلاعیه ای مدارس مختلف در کانال تلگرام مدارس عضو باشید و یا پیج اینستاگرام مدارس را دنبال کنید . 

 

در ادامه بخوانید: ثبت نام در سایت همگامسوالات متداول

 

1- ✔️ موارد استفاده از سایت همگام hamgam.medu.ir چیست ؟

✔️ در موارد زیادی مانند ثبت نام در آزمون های مختلف دانش آموزی کاربرد دارد که در این مقاله برخی از آن ها همراه با راهنمای تصویری شرح داده شده اند . 2- ✔️ فرم هدایت تحصیلی مخصوص چه کسانی است ؟

✔️ مخصوص دانش آموزان پایه نهم است که در این مقاله نحوه ورود به لینک هدایت تحصیلی دانش آموزان این پایه ارائه شده است . 3- ✔️ برای ورود به سایت همگام hamgam.medu.ir ، به چه چیزهایی نیاز است ؟

✔️ به کد ملی و رمز ورود همگام نیاز است که در این مقاله راهنمای تصویری نحوه ورود به این سایت ارائه شده است . 

منبع : سایت همگام | hamgam.medu.ir | ورود به پورتال سامانه

:: بازدید از این مطلب : 9
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 بهمن 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: