پذیرش سپاه برای سربازی
نوشته شده توسط : sevda

گرفتن پذیرش سربازی در سپاه پاسداران با شرایط خاصی امکان پذیر است که مهم ترین آن اعتقاد به جمهوری اسلامی و ولایت فقیه می باشد. پذیرش سپاه بر اساس مصاحبه حضوری انجام شده و مشمولانی که بتوانند به سوالات سیاسی-عقیدتی پاسخ کامل و بی نقصی دهند شانس بیشتری برای پذیرش خواهند داشت.معمولا دوران سربازی دوره ای سخت برای مشمولان است و  بیشتر آنان به دنبال راهی هستند که تا حدودی از سختی دوران خدمت سربازی خودشان کم کنند. همانطور که می دانید خدمت سربازی ممکن است در ارتش و یا سپاه انجام شود. هر کدام از این دو ارگان مزایا و معایبی دارند، اما بعضی از افراد به دلایلی علاقه مند هستند که پذیرش سربازی در سپاه را گرفته و در سپاه جمهوری اسلامی ایران خدمت سربازی خود را انجام دهند.

شرایط پذیرش سپاه شرایط سختی نبوده و شاید تمام مشمولان واجد شرایط شرکت در آن باشند، اما به دلیل وجود مصاحبه سیاسی و عقیدتی که قبل از پذیرش نهایی مشمولان انجام می شود، اکثر مشمولان موفق به پذیرش در سپاه نمی شوند. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مقاله ابتدا شرایط پذیرش سپاه را بررسی کنیم و سپس نمونه سوالاتی که ممکن است در جریان مصاحبه از مشمولان بپرسند را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

شرایط پذیرش سربازی در سپاه

هر ارگانی برای پذیرش سربازی مشمولان دارای یک سری شرایط است. سپاه هم از این قاعده مستثنی نبوده و دارای شرایطی می باشد. البته شرایط پذیرش سربازی سپاه، شرایط پیچیده و سختی نبوده و تقریبا همه افراد با هر رشته و مدرک دانشگاهی می توانند پذیرش سربازی در سپاه را بگیرند. حال شرایط پذیرش سربازی در سپاه چیست؟

 

شرط اولیه برای گرفتن پذیرش سپاه این است که افراد به دین اسلام معتقد باشند و از قوانین جمهوری اسلامی ایران پیروی کنند.

شرط دوم این است که فرد به ولایت فقیه اعتقاد داشته باشد و از آن پیروی کند.

فرد نباید در فعالیت های سیاسی شرکت کرده باشد.

فرد نباید دارای سوء سابقه های کیفری باشد.

نداشتن غیبت سربازی و اعتیاد از دیگر شروط پذیرش سپاه می باشد.

 

شرایط ذکر شده جزو شرایط کلی پذیرش سربازی در سپاه است، ولی باید بدانید که بعضی از ارگان های سپاه شرایط خاصی را برای مشمولان در نظر می گیرند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است.

 

برخی از ارگان های سپاه از مشمولان کارت فعال بسیجی می خواهند. البته منظور از کارت بسیجی فعال این است که افراد دارای سابقه بسیجی فعال باشند. هر چقدر که مدت زمان بسیجی فعال زیادتر باشد، فرد در اولویت پذیرش سپاه قرار می گیرد. پس ممکن است بعضی از ارگان ها سابقه بسیجی را جزو مدارک اصلی ندانسته، ولی حتما جزو اولویت های آن ها است.

 

دوره تکمیلی بسیج یا دوره 45 روزه بسیج ، ممکن است یکی از شرایط پذیرش سربازی در سپاه باشد. به طور کلی گذراندن دوره تکمیلی و دوره 45 روزه، جزو اولویت بندی های پذیرش در سپاه است.

 

یکی دیگر از شرایط پذیرش سربازی در سپاه این است که مشمولان در مقطع تحصیلی مورد نیاز آن ارگان تحصیل کرده باشند. البته این شرط بسیار نادر است و تقریبا تمام ارگان های سپاه همه افراد را با هر مدرک تحصیلی پذیرش می کنند.

 

بیشتر بخوانید: زمان اعزام به خدمت سربازیسوالات پذیرش سرباز در سپاه

تا اینجا با شرایط پذیرش سربازی در سپاه آشنا شدیم. در ادامه قصد داریم در رابطه با سوالات مختلفی که ممکن است در هنگام پذیرش سپاه از مشمولان پرسیده شود، صحبت کنیم. همانطور که می دانید سپاه یک ارگان بسیار حساس و نظامی است، به همین دلیل مانند امریه های سربازی به سادگی سربازان را پذیرش نمی کند.

در هنگام گرفتن پذیرش سپاه، مراحل زیادی انجام می شود. به طور مثال شما باید توسط پزشک های مخصوص سپاه معاینه شده و در نهایت از شما یک سری سوالات به عنوان مصاحبه حضوری پرسیده می شود. سوالات پذیرش سرباز در سپاه به دو دسته عقیدتی و سیاسی تقسیم بندی می شوند.

 

پذیرش سربازی در سپاه پاسداران

 

در مصاحبه حضوری ابتدا از شما در رابطه با یک سری مسائل خانوادگی مانند تعداد فرزندان خانواده شما، محل سکونت و ... سوال می شود. کم کم از فرد متقاضی در رابطه با وضعیت کنونی جامعه سوال پرسیده شده تا مشمول نظر خود را در رابطه با وضعیت سیاسی جامعه ابراز کند. به طور مثال از مشمول سوال می پرسند که وضعیت کنونی جامعه را چگونه ارزیابی می کنید؟ با این سوال، نوع عقیده و گرایش سیاسی مشمول مشخص می شود.

البته بعضی از سوال های پذیرش سربازی سپاه، بسیار ساده هستند که در ادامه به بعضی از متداول ترین آن ها اشاره می کنیم، ولی باید بدانید که پاسخ دادن به این سوالات، بیشتر از نوع سوال اهمیت دارد. شما باید بتوانید با اعتماد به نفس نظر خود را در رابطه با عقیده های دینی و سیاسی بیان کنید. هر چقدر مصاحبه حضوری را بهتر انجام دهید، احتمال قبولی شما در پذیرش سپاه بیشتر می شود.

 

نظر شما در رابطه با سیاست چیست؟

آیا ولی فقیه و رهبر جامعه اسلامی را قبول دارید؟

دین شما چیست و تا چه اندازه به دین اسلام مقید هستید؟

آیا قبلا در فعالیت های سیاسی شرکت کرده اید؟

سلیقه و نظر شما در رابطه با وضعیت جامعه چیست؟

و ...

 

کارشناسان سامانه مشاوره هیوا آماده اند تا مشمولانی را که قصد دریافت پذیرش سربازی دارند راهنمایی کرده و اطلاعات لازم در خصوص نحوه ثبت نام و جزئیات پذیرش سربازی در سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را به مشمولان از طریق سسیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا ارائه نمایند.

در ادامه بخوانید: ثبت نام امریه خاتم الانبیا سپاه
سوالات متداول

 

1- ✔️ شرایط پذیرش سربازی در سپاه پاسداران چیست ؟

✔️ مشمولانی که قصد گرفتن پذیرش سربازی سپاه را دارند باید فاقد غیبت بوده و از لحاظ اعتقادی و سیاسی پایبند به جمهوری اسلامی و ولایت فقیه باشند. سایر شرایط در متن مقاله موجود است.2- ✔️ مراحل پذیرش سربازی سپاه چگونه است ؟

✔️ مطابق متن مقاله پس از آنکه مشمولان درخواست خود را ثبت کردند، می بایست خود را برای مصاحبه گزینشی سپاه پاسداران آماده نمایند.3- ✔️ نمونه سوالات مصاحبه پذیرش سربازی سپاه چیست ؟

✔️ سوالات پذیرش سپاه جنبه عقیدتی و سیاسی داشته تا نوع جهان بینی مشمول را مشخص نمایند. برخی از این سوالات در متن مقاله ارائه شده است.

منبع : پذیرش سپاه برای سربازی

:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 9 اسفند 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: