ثبت نام آزمون تیزهوشان
نوشته شده توسط : sevda

متقاضیان تحصیل در هر یک پایه های هفتم و دهم جهت ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ باید در بازه زمانی مشخصی به سامانه های hoosh.medu.ir و azmoon.medu.ir مراجعه کرده و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.هر ساله مرکز ملی سنجش و پذیرش استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان برای جذب دانش آموزان  توانمند اقدام به برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان در دو پایه هفتم و دهم می نماید. مدارس تیزهوشان به دلیل کیفیت و امکانات آموزشی بالا نسبت به سایر مدارس موجب شده مورد توجه بسیاری از والدین و دانش آموزان قرار گیرد.

آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 برای شناخت استعداد های برتر از میان دانش آموزان مستعد در دو پایه تیزهوشان ششم به هفتم و تیزهوشان نهم به دهم جهت ورود به مدارس استعداد درخشان یا سمپاد به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود .

طی تغییرات انجام شده توسط سازمان آموزش و پرورش  ، آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم در مدارس تیزهوشان دوره اول متوسطه صرفاً بر اساس آزمون سنجش هوش انجام می پذیرد. در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ روند ثبت نام مدارس تیزهوشان متوسطه اول و دوم تقریبا به صورت مشابه با آزمون ورودی سال تحصیلی گذشته برگزار خواهد شد، بنابراین در این مقاله قصد داریم به بررسی مواردی درباره آزمون ورودی مدارس تیزهوشان مانند زمان ، نحوه و شرایط و سایت ثبت نام در آزمون تیزهوشان 1400 - 1401و همچنین سوالات و منابع آزمون ، زمان برگزاری و زمان اعلام نتایچ پاسخ دهیم .

 

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 برای پایه های هفتم و دهم به صورت جداگانه برگزار می گردد. این آزمون ها برای دانش آموزان پایه هفتم دارای سوالات تحلیلی و برای دانش آموزان پایه دهم دارای سوالات تحلیلی و تحصیلی می باشد.

زمان بندی آزمون های تیزهوشان به گونه ای است که تقریبا تاریخ های تعیین شده مشابه با سال های تحصیلی گذشته مشخص می شوند. زمان ثبت نام آزمون ششم به هفتم سنجش هوش تیزهوشانسال تحصیلی گذشته از اواسط بهمن ماه در نظر گرفته شده بود.

دانش آموزانی هم که قصد ثبت نام در آزمون نهم به دهم سمپاد سال گذشته را داشتند نیز از بهمن ماه ثبت نام خود را آغاز کردند. با توجه به شرایط به وجود آمده و تعطیلی مدارس، تغییراتی در زمان بندی آموزشی آزمون های و مراکز تحصیلی به وجود آمده است که تا حدودی با روال سال های تحصیلی گذشته متفاوت است.

طبق آخرین اطلاعیه صادر شده از سوی سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان، بخشنامه مربوط به ثبت نام آزمون های تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ از اواسط اسفند 1400 منتشر خواهد شد. لذا پس از انتشار این بخشنامه اطلاعات و جزئیات لازم در اختیار داوطلبان پایه های هفتم و دهم مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 قرار خواهد گرفت.

 

 

در حال حاضر زمان دقیقی برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ برای هریک از پایه های تحصیلی هفتم و دهم متوسطه اعلام نشده است. به محض انتشار تاریخ دقیق ثبت نام در این قسمت اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

بیشتر بخوانید: پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان

 

 

 

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان متوسطه اول و دوم ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ نیازمند رعایت شرایط و قوانینی است که برای تمامی دانش آموزان احباری می باشد. دانش آموزانی که به شرایط و قوانین در نظر گرفته شده سازمان ملی استعداد های درخشان برای ورودی به مدارس سمپاد 1400 - 1401 اهمیتی نداده و آن ها را نادیده بگیرند اجازه ثبت نام و شرکت در آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ را نخواهند داشت.

شرایط در نظر گرفته شده برای داوطلبان شرکت در آزمون تیزهوشان 1400 - 1401 به دو دسته کلی شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم بندی شده است. به منظور ارائه اطلاعات بیشتر و راهنمایی دانش آموزان هر دو پایه تحصیلی در ادامه این قسمت به بررسی شزایط اختصاصی و عمومی داوطلبان جهت شرکت در آزمون ثبت نام تیزهوشان 1400 - 1401 می پردازیم.

 

از شرایط عمومی شرکت در آزمون تیزهوشان 1400 داشتن تابعیت ایرانی است ؛ البته دانش آموزانی که تابعیت ایرانی ندارند هم می توانند با شرایط خاص ثبت نام و در آزمون شرکت کنند .

 

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

 

پذیرش دانش آموزان در پایه هفتم مدارس تیزهوشان صرفا بر اساس نتیجه سنجش آزمون ورودی سنجش هوش خواهد بود .

 

دانش آموزان باید توجه داشته باشند که اولویت بندی مدارس تیزهوشان دوره اول متوسطه مورد نظر خود را در زمان ثبت نام بر اساس محل سکونت خود در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ و عنایت به منطقه ( ناحیه آموزش پرورش محل استقرار مدارس سمپاد ) انتخاب نمایند .

 

دانش آموزان باید توجه داشته باشند که اولویت بندی مدارس تیزهوشان دوره اول متوسطه مورد نظر خود را در زمان ثبت نام بر اساس محل سکونت خود در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ و عنایت به منطقه ( ناحیه آموزش پرورش محل استقرار مدارس سمپاد ) انتخاب نمایند .

تبصره : سنجش دانش آموزان در آزمون ورودی تیزهوشان با توجه به منطقه آموزشی محل تحصیل آنان در سال تحصیلی 1400 - 1401​ انجام می شود .

 

دانش آموزانی که در محل سکونتشان چندین مدرسه سمپاد وجود دارد تنها قادر به انتخاب حداکثر 3 مدرسه از بین آن ها می باشند که می بایست به ترتیب اولویت در فرم ثبت نام خود وارد نمایند .

 

تبصره 1 : در شهر هایی که دارای چند ناحیه و منطقه می باشند ضروری است که داوطبان نسبت به انتخاب مدارس تیزهوشان مورد نظر در نواحی و مناطق اطراف اقدام نمایند . لازم به ذکر است که پس از پذیرش دانش آموز در یک منطقه امکان انتقال فرد به سایر مناطق وجود ندارد .

 

تبصره 2 : در صورت انتخاب مدارس سمپاد شهر های مختلف یک استان صرفا الویت اول دانش آموز مورد بررسی پذیرش و عدم پذیرش در آزمون ورودی قرار می گیرد .

 

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

 

پایه دهم مدارس تیزهوشان صرفا بر اساس رتبه کسب شده در آزمون ورودی می باشد .

 

با توجه به شرایط و ضوابط خاص نقل و انتقال در مدارس سمپاد لازم است که داوطلبان مدارس مورد نظر خود را با توجه به محل سکونت در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ انتخاب نمایند .

 

ثبت نام پایه دهم مدارس تیزهوشان صرفا بر اساس رتبه کسب شده در آزمون ورودی می باشد .

 

آزمون تیزهوشان 1400 - 1401​ بر اساس منطقه آموزشی محل تحصیل در سال تحصیلی جاری تعیین خواهد شد .

 

دانش آموزانی که در محل سکونتشان چندین مدرسه تیزهوشان وجود دارد در انتخاب مدارس مورد نظر خود در سطح شهرستان اختیار کامل دارند و می توانند حداکثر 3 مدرسه از بین آن ها را به ترتیب اولویت در فرم ثبت نام خود وارد نمایند .

 

بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان

 

 

 

 

نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 - 1401 برای پایه های تحصیلی هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم در دو سامانه مجزا انجام می پذیرد. دانش آموزان هر یک از پایه های تحصیلی ذکر شده  جهت انجام فرآیند ثبت نام مدارس تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ باید به سایت مربوط به خود مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را کامل کنند.

به منظور ارائه راهنمایی های بیشتر جهت ثبت نام در مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 در ادامه این بخش راهنمای تصویری ثبت نام در آزمون هریک از پایه های هفتم و دهم این مدارس را در اختیار دانش آموزان قرار می دهیم.

 

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

 

 

متقاضیان آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱باید ابتدا به سایت hoosh.medu.ir مراجعه نموده و با وارد نمودن کدملی و رمز همگام وارد پرتال دانش آموزی خود شوند.

 

 

متقاضیان آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 1400 - 1401 پس از ورود به صفحه جدید نقش و عنوان سازمانی خود را انتخاب کرده و روی گزینه " تایید " کلیک کنید.

 

 

در این قسمت روی گزینه « استعداد های درخشان پایه هفتم » کلیک کنید .

 

 

 

در این بخش می بایست روی گزینه « جدید » که در شکل مشخص شده ، کلیک کنید.

 

 

 

 

در این قسمت فرم تقاضا نامه را پر کرده اطلاعات وارد شده را ذخیره نمایید.

 

 

 

 

 

پس از انتخاب گزینه « ذخیره » اطلاعات شما در جدولی مطابق تصویر زیر نمایش داده می شود سپس با انتخاب گزینه مورد نظر وارد مرحله پرداخت " هزینه ثبت نام " می شوید.

 

 

گزینه " بازگشت به صفحه درخواست پرداخت " انتخاب کنید.

 

 

در نهایت با به پایان رسیدن مراحل ثبت نام باید با انتخاب گزینه " رسید ثبت نام "، از اطلاعات خود پرینت تهیه کنید.

 

 

 

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

 

 

ابتدا وارد سایت azmoon.medu.ir شده و کد ملی و رمز عبور همگام خود را وارد نمایید.

 

 

در این مرحله می بایست ضوابط و شرایط ثبت نام را مطالعه نموده سپس موافقت خود را اعلام نمایید و در انتها روی گزینه " ذخیره و بعدی " کلیک کنید.

 

 

در این قسمت فرد باید کلیه اطلاعات فردی ، دانش آموزی و فایل عکس داوطلبی خود را وارد کرده و اطلاعات درج شده را ذخیره نماید.

 

 

در انتها با پرداخت هزینه ثبت نام این آزمون می توانید ثبت نام خود را نهایی نمایید.

 

 

 

تصاویر ارائه شده در این بخش بر اساس آزمون تیزهوشان سال گذشته ارائه شده است، در صورت ایجاد هرگونه تغییر درثبت نام آزمون تیزهوشان هفتم و دهم  ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ تصاویر به روز رسانی شده و در این قسمت اطلاع رسانی خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان

 

 

 

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

داوطلبان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم باید یک هفته قبل از برگزاری آزمون تیزهوشان با مراجعه به سامانه های hoosh.medu.ir و  azmoon.medu.ir که هر کدام مربوط به یکی از پایه های تحصیلی ذکر شده می باشد مراجعه کرده و اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ نمایند.

اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلشه آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 مربوط به زمان و محل برگزاری آزمون می باشد. در حال حاضر و باتوجه به تغییرات به وجود آمده در برگزاری آزمون های دانش آموزانی و برنامه ریزی های مربوطه پیش بینی می شود که زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ با کمی تاخیر نسبت به روال سال های گذشته اعلام گردد.

با وجود تمامی موارد عنوان شده با اعلام تاریخ برگزاری آزمون تیزهوشان 1400 - 1401 در این مقاله اطلاع رسانی شده و اطلاعات لازم در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

 

 

 

در حال حاضر تاریخ دقیقی به عنوان زمان برگزاری آزمون ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ برای هریک از پایه های تحصیلی هفتم و دهم متوسطه اعلام نشده است. به محض اعلام زمان دقیق برگزاری آزمون، در این قسمت اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

بیشتر بخوانید: کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان

 

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

 

نتایج آزمون های تیزهوشان هفتم و دهم معمولا حدود یک ماه پس از  برگزاری آزمون به داوطلبان اعلام می گردد. دانش آموزانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 شرکت نموده اند می توانند در زمان اعلام شده به سایت ثبت نامی خود مراجعه کرده و نتایج آزمون های خود را مشاهده نمایند.

دانش آموزانی که از قبولی خود در آزمون اطمینان داشته و یا نسبت به نمره دریافتی در آزمون سمپاد ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ معترض هستند می توانند با در نظر گرفتن شرایط لازم اقدام به اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نمایند.

 

 

در حال حاضر زمان دقیقی برای اعلام نتایج آزمون ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ پایه های تحصیلی هفتم و دهم متوسطه اعلام نشده است. به محض اعلام تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون، در این قسمت اطلاع رسانی خواهد شد.

 

در ادامه بخوانید: اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان

 

برای اطلاع از آخرین اخبار ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 - 1401 ، عضو کانال تلگرام مدارس تیزهوشان هیوا شده و یا پیج اینستاگرام مدارس تیزهوشان هیوا را دنبال نمایید .ضمناً دانش آموزان و والدین گرامی آن ها می توانند تمامی سوالات خود در خصوص ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ را از طریق برقراری یک تماس تلفنی با سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا جویا شوند .

 سوالات متداول

 

1- ✔️ آیا ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم در یک سایت انجام می شود ؟

✔️ خیر . متقاضیان آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم به دهم می بایست به سایت های مخصوص پایه خود رجوع نمایند که در این مقاله آدرس این دو سایت آورده شده است .2- ✔️ شرط پذیرش دانش آموزان جهت تحصیل در پایه هفتم و دهم تیزهوشان چیست ؟

✔️ همان طور که در این مقاله بدان اشاره شد ، پذیرش دانش آموزان برای تحصیل در پایه هفتم و دهم مدارس استعداد درخشان صرفا بر اساس کسب رتبه مبتنی بر امتیاز کل آزمون ورودی می باشد .3- ✔️ ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان سال تحصیلی 1400 - 1401 در چه تاریخی انجام می شود ؟

✔️ ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 - 1401 جهت ورود به پایه هفتم احتمالا در بهمن 99 صورت خواهد گرفت که به محض شروع لحظه ثبت نام در این مقاله اطلاع رسانی می شود .

منبع : ثبت نام آزمون تیزهوشان

:: بازدید از این مطلب : 5
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 9 اسفند 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: